Kategorie
Vinařství
Doporučujeme

Tokaji Édes Szamorodni

Naše cena: 199.00 Kč

Anketa

Jaké je vaše oblíbené víno?

  Celkem hlasů: 0

  Sajgó Gábor - Tolcsva (Tokaj), Maďarsko

  Vinařství pana Sajgó je tradiční rodinný podnik.

  Pan Sajgó o svém vinařství:

  Od roku 1997 plníme lahve víny, která sámi vyrábíme. V současnosti pěstujeme tradiční tokajské vinné hrozny (jako Furmint, Lipovina a Žlutý Muškát) na šestnácti hektarech a naše zdroje rovněž doplňujeme nákupem hroznů v kontrolovaných oblastech. Vybrali jsme nejvhodněji obdělávané a opečovávané oblasti Tolcsvy a okolí.
  Na maďarských a zahraničních trzích jsme zastoupeni šestnácti značkami vína, jedná se např. o Furmint, Lipovinu a Žlutý Muškát, naše pozdní sběry, bohatá nabídka Cuvée, Tokajských samorodných vín, Aszú a Aszú výběrové esence.
  Vinařství Sajgó plní významnou roli ve vývoji vinařství a pěstování vína v Tokajské oblasti. Dynamický rozvoj společnosti je zajištěn používáním vlastní moderní technologie na kvašení a plnění lahví vybudovanou v Tolcsvě v roce 1996.

  Naší filozofií je:

  Pěstovat vysoce kvalitní hrozny a vyrábět znamenitá prvotřídní vína.

  O vínech:

  Naše vína jsou typická tradiční oxidativní metodou několikaletého zrání v dřevěných sudech, a to zejména vína Tokajská samorodná a Aszú. Paleta vín v nabídce našeho vinařství však zahrnuje i populární svěže a ovocně chutnající mladá vína ( Cuveé, Furmint pozdní sběr, Lipovina a Žlutý Muškát).

  Gábor Sajgó, zakladatel vinařství, obdržel za svou dřívější práci níže uvedená uznání:

  •2001: „Hungarian Framer award“
  •2003: první, kdo obdržel titul „Královský enolog“ v Maďarsku
  •2004: Mistr v pěstování vína v mezinárodní soutěži VinAgora
  •2007: Nejúspěšnější pěstitel vína Tokajské oblasti v soutěži Tokaji Borvidéki Borverseny
  •2007: Nejúspěšnější pěstitel vína Tolcsvy v soutěži Erdőhorváti Hegyközségi Borverseny

  Vína prodávaná vinným sklepem Sajgó jsou v místních i zahraničních vinařských soutěžích oceňována mistrovskými cenami Champion, Zlatými a Velkými zlatými medailemi a také různými dalšími výjimečnými cenami.


  Založen na tvrdé práci, víře, naději a úspěších se vinný sklep p. Sajgó stal jedním z nejlepších výroben vína Tokajské oblasti. Jeho záměrem je zachovat a popularizovat Tokaj jako jedinečný poklad a jednoho dne tuto tradici předat dál.